Duński system mebli modułowych, sklepowych, systemowych do domu, biura, sklepu, aranżacji i jako stoisko targowe.
pinterest facebook
System GRID jest autorskim projektem Petera J. Lassena – duńskiego producenta mebli, kolekcjonera sztuki i założyciela firmy Montana Group (www.montana.dk).

Peter J. Lassen urodził się w 1930 roku. Od ponad 45 lat odnosi sukcesy w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i projektowania.

Duży wpływ na jego twórczość i rozwój mieli tacy architekci, jak Arne Jacobsen, Jorn Utzon, Piet Hein i Verner Panton. Podobnie jak oni w swoich projektach stawia na proste linie, minimalistyczne podejście do formy oraz funkcjonalność.

W latach 1955-1978 Peter J. Lassen pracował jako Managing Director w firmie Fritz Hansen, a następnie w 1982 roku stworzył własną markę – Montana (Montana Møbler A/S), która oferuje bogaty system mebli modułowych.

Dzięki jego ciągłej współpracy z cenionymi na świecie architektami i artystami w 2004 roku powstał unikalny system GRID (www.gridsystem.dk), który daje możliwość swobodnej kreacji funkcjonalnych mebli oraz instalacji artystycznych.

Peter J. Lassen jest znanym w Danii mecenasem sztuki współczesnej. Od wielu lat sponsoruje artystów, a stworzony przez niego system meblowy GRID jest wykorzystywany w instytucjach kulturalnych oraz podczas licznych przedsięwzięć artystycznych i wystaw.